Plastic Pipes Manual Hydraulic Plastic Welding Machine

No Comments
Plastic Welding Machine

Plastik Kaynak Makinesi ile yapılan, HDPE – PP – PVDF malzemeden üretilen plastik boru ve ek parçaları alın kaynağı, elektrofüzyon kaynağı veya ekstrüzyon kaynağı ile birleştirme işlemine plastik kaynak denir. DVS 2207-1, DVS2207-11, ISO 21307 standartlarına göre birleştirme parametreleri farklılık gösterir.

[lwptoc]

Plastik Kaynak

Plastik kaynak, HDPE-PP-PVDF malzemeden üretilen plastik boru ve ek parçaları alın kaynağı, elektrofüzyon kaynağıveya ekstrüzyon kaynağı ile birleştirme işlemi tamamlanır. DVS 2207-1, DVS2207-11, ISO 21307 standartlarına göre birleştirme parametreleri farklılık gösterir.Kaynak işleminin kalitesini operatör,ısı,basınç,süre parametrelerinin doğru uygulayarak standartlara uygun kaynak işlemi tamamlanmış olur. Tamamlanmış kaynak işlemi sonrası boru hattının yeraltına gömülmek için gerekli onay için en kesin test metodu hidrostatik basınç uygulamasıdır.

Plastik Kaynak Makinesi

Teknolojik donanım yapısıyla kaliteli bir kullanım imkanı sağlayan plastik kaynak makinesi, sıvı aktarımının gerçekleştirildiği birçok alanda güvenle değerlendirilmektedir. Isıtma sistemine bağlı olarak özel prensip altında çalışan ürün, kaliteli yapısıyla uzun ömürlüdür. Farklı hava koşullarına ve diğer dış etkenlere karşı dirençli bir yapı oluşturacak birleştirme imkanı tanır.

Alın Eritme Kaynak Prosedürü

HDPE – PP – PVDF malzemeden üretilen plastik boru ve ek parçaları alın kaynağı, elektrofüzyon kaynağı veya ekstrüzyon kaynağı ile birleştirme işlemi tamamlanır. DVS 2207-1, DVS2207-11, ISO 21307 standartlarına göre birleştirme parametreleri farklılık gösterir.

Laboratuvar ortamında denenerek bulunmuş doğru parametreler itrasyon ile tüm çap ve basınç sınıflarına göre tablo halinde yayınlanır. Kaynak operatörü ise bu parametreleri standartlara göre uygulayarak kaliteli kaynak işlemi yapmış olur.

 

 

Previous Post
What is Electrofusion Welding Machine?
Next Post
HDPE Welding
You must be logged in to post a comment.

Benzer Yazılar

Latest Posts